İlişki Stratejileri:video-sohbet

 

Mutlu ve tatmin edici bir ilişkiye sahip olmak her zaman şans eseri olmaz. İlişkinizi daha güçlü ve sağlıklı hale getirebilir ilişki stratejileri bol vardır. İyi bir ilişki stratejisi kendiniz ve eşiniz arasında güven ve bağlılık oluşturmanıza yardımcı olacaktır; her iki şeyler zor olsun tavsiye sunmak için sevecen bir kişi olacak, ve aynı zamanda çok iyi zamanlar paylaşmak için bir arkadaş olacak. Siz ve eşiniz hem ilişki yakın kalır emin olmak için çaba koymak için istekli olması gerekir, ve yeni stratejiler ve ilişkinizi sigortalamak için yollar bulma konusunda hem istekli olduğunu doğru yolda kalır.

İşte başlamak için birkaç ilişki stratejileri:

İlişki Stratejileri

1. İlişkinizi bir öncelik haline getirin.

İlişki stratejileri listesinin başında ilişkinizi bir öncelik haline getiriyor. Güçlü bir ilişki için önemli biridir. İlişkinizin işinize veya hobilerinize veya başka bir şeye ikinci sırada olmasına izin vermeyin. Birlikte vakit geçirin, bir şeyler planlayın, bir şeyler yapın. Bazen iş veya çalışma ilişkinizin şekilde almak için görünebilir, ama bunun olmasına izin vermeyin! Hayatınızda başka ne olursa olsun, ilişkiniz için hala zaman ayırdığınızdan emin olun.

2. Sahip olduğun şeyi takdir et.

Asla ilişkinizi hafife almayın. Böyle bir şaşırtıcı ve harika kişi ile minnettar olun, ve onlar da müteşekkir olmak için bir neden bol olduğundan emin olun. İyi bir ilişki bulmak zor olabilir ve her zaman ikinizin birbirinizin hayatlarına böyle bir mutluluk getirebildiğinizden memnun olmalısınız.

3. Olumlu ve açık iletişim var.

Bu, sağlıklı bir ilişki için inanılmaz derecede önemli bir stratejidir. Eğer bir çift birbirleriyle açıkça ve dürüstçe konuşabilirse, o zaman sevinç ve sevgi gelişecektir. Bir erkek arkadaşı ve kız arkadaşı (ya da karı koca) rahatsız hissetmeden birlikte konuşabilirsiniz, o zaman birlikte olabilir yerine getirilmesi için bir sınır yoktur. İletişim, bir ilişkinin birbirine yapışmasına yardımcı olan tutkaldır. Sürece konuşmak ve birbirlerine dinlemek gibi, ortaya çıkan sorunları çözmek mümkün olacak.

4. Umurunda olduğunu göster.

Bunun senin için anlamını nasıl eşiniz biliyor emin olun. Onların mutluluğunun sizin mutluluğunuz olduğunu bilmelerine izin verin. Eşiniz stresli ya da herhangi bir nedenle üzgün ise, onlara sıkıntı neden olursa ne dinleme zaman harcamak, ve herhangi bir şekilde yardımcı olmak için istekli olabilir. Birbirinize ne kadar değer verdiğinizle ilgili hiçbir şüpheniz olmasın.

5. Tartışırken adil davran.

Herhangi bir ilişkide anlaşmazlıkların oluşması normaldir. Ancak ortaya çıktıklarında, sadece mücadele uğruna savaşmamak önemlidir. «Sadece kimin haklı olduğunu kanıtlamak için» ya da «bu yüzden kimin sorumlu olduğunu biliyorlar»ile mücadele etme alışkanlığına girmeyin. Tartışılması gereken bir sorun varsa, o zaman elbette tartışın, ancak birinizin kazanacağı ve birinizin kaybedeceği bir yarışma yapmayın. Acı ya da üzgün hissetseniz bile, gerçekten kastetmediğiniz şeyleri söylememeye çalışın. Unutmayın: amaç, durumu çözmek, «yanlış olduklarını itiraf etmelerini sağlamak»olmamalıdır. Aslında çözmeye çalıştığınız sorunun ne olduğunu aklınızda bulundurun ve bunu denemek ve düzeltmek için birlikte çalışmaya çalışın. Çatışmaya neden olmak yerine bir çözüm bulmaya odaklanabiliyorsanız, kavgaları en aza indirebilmelisiniz.

6. Romantik ol.

Romantik olmak, bir ilişkinin en eğlenceli ve heyecan verici parçalarından biridir ve ön plana çıkmanız gereken bir stratejidir. İlişkinizde romantizmin unutulmasına asla izin vermeyin. Erkek arkadaşınızı veya kız arkadaşınızı sevecen notalar, parkta piknik, güzel akşam yemekleri, çiçeklerle hala şaşırttığınızdan emin olun. . . Eşinizin ne kadar harika olduklarını ve birlikte olduğunuzu ne kadar mutlu ve müteşekkir olduğunuzu bilmesini sağlayan her şey ve her şey.

7. Affetmek. Bağışlama genellikle gözden kaçan herhangi bir ilişki stratejisinin bir yönüdür.

İkinizin de kusursuz olmadığını kabul edin. Her zaman herhangi bir ilişki veya evlilik yapılan hatalar olacaktır. Bazen eşiniz yanlış bir şey yapacak, bazen yapacaksınız ve bazen ikiniz de yapacaksınız. Birbirinizi affetmeye istekli olduğunuz sürece, bunda yanlış bir şey yoktur. Hepimizin zaman zaman pişman olduğumuz şeyleri yaptığımızı ve devam edebileceğimizi kabul edin.

Bu ilişki stratejilerine uymak her zaman kolay değildir, ancak mutlu ve başarılı bir ilişkinin ödülü, ikinizin de tatmin edici bir ilişkide paylaşabileceğinizdir.