Tekrar Düşünme

Arkadaşlık hızla büyüyor. Uzun bir süredir özel biriyle tanışmak ya da tekrar boşanma yapmaktan çıkıp çıkmayı düşünmek önemli değil. Yine de, bekarlar dünyasını bir süredir deneyimlemediyseniz, bu konuda yardımcı olabilecek bir şey var. Başarısız ilişkinizle birlikte acı deneyimlerinizde hatıralar ve incinmeler olabilir, muhtemelen yeni insanla ilgili olarak hala akıllıdır. Hiç iki kadın ya da erkek benzer değil, bu yüzden tekrar bir fırsat var. Acılık ve olumsuzluk hiç kimseye değmez.

Boşandığınız takdirde zaten varoluşunuzun bu bileşeniyle başa çıkıyorsunuz. Sonra tekrar çıkmaya bakıyorsun. Boşanmayı takip eden birkaç hafta veya belki yıllar olabilir. Hazır olduğundan emin olmalısın. Bu varoluşunuzun bir parçasına tekrar atlamak istemezsiniz. Boşanma sırasında ve boşanmada duygular kuvvetlidir. Seçtiğiniz bireye odaklanmanız gerekiyor. Tekrar buluşmaya başladığınızda da kendinize odaklanmanız gerekiyor. Arkana yesteryear koymaya çalış. Ayrıca, yeni markanızı eski sevgilinizle karşılaştırmayın. Bu, yesteryear’ı hatırlamadığınızı veya ortağınızı daha yüksek hatırlamalarla bırakmamanıza asla yardımcı olmayacaktır.

Herkes farklıdır ve her boşanma farklıdır. Tekrar bir boşanma gerçekleştirerek kendine güvenini geliştirmeli ve farklı bir kişiye sonuç almak için tekrar duygusal olarak hazır olmalısın. Yeni tarihiniz veya potansiyel tarihinizle birlikte egzersiz yapmama konusunda düşünmek isteyeceksiniz. Muhtemelen, bugüne kadar ihtiyaç duyduğunuz bir kişi sizi reddedebileceğinden işe yaramayabilir. Belki bir süreliğine birileriyle çıkmışsınızdır ve birbirinizle olma niyetinde değilsiniz, yani ayrılmanız anlamına gelir. Bu çoğu zaman üzücüdür. Taahhütlere boyun eğmek yerine, yepyeni bir ilişki için zaman ayırın.

Aradığın kişi için ne tür bir seçim yaptığınıza karar verin. Basitçe eski eşinizle birlikte egzersiz yapmadığı için, neyi istediğinizi değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. İstediğiniz başkasını düşünmek için neyin yanlış gittiğini değerlendirin. Hiçbir şey için acele etmeyin. Yeni arkadaşlık vaadini bir fırsat verin. Hazır olduğunuzda, istediğin şey buysa, tekrar çıkmaya başlamak sağlıklıdır.

Tekrar randevu almak için zaman ayırın. Kısa süre çıkmadığınız için gergin olabilirsin. Basitçe yavaş yavaş şeyler al. Boşanma konusundaki kırgınlığın sürdüğüne ve tekrar incinmek istemeyeceğinize göre yeniden çıkmaya başlayabilirsiniz. Bu soruları çözün. tarihe hazır olduğunuzda bilin. Size hitap eden diğer aktiviteler yaparak başlayın. Bir zanaat ya da egzersiz sınıfına kayıt olun. Eğlenceli olabilir ve aynı ilgiye sahip olan özel biriyle tanışacaksınız. Bu özel biriyle yepyeni varoluşunuzun tadını çıkarın.