Video Sohbet Etmeyi Niçin Sevdim?

Video sohbetinden neden nefret ettiklerini belirten çok sayıda makale okudum. Bu yazarların birçoğu, görüntülü görüşmelerin garip olduğuna ve arama sırasında hiçbir zaman sağlam tavsiyelerde bulunmadığına inanmaktadır. İnsanlar görüntünün çok gergin görünmesine neden oluyor, telefon görüşmesinin tüm süresi için aradıkları kişiye konsantre olmaları gerektiğini düşünüyorlar. Bu en çok beklenen geleceğimiz olduğu söylenirse, görüntülü sohbet konusundaki yaygara niçin teknoloji.

İnsanlar, olması gerekenden daha fazla sayıda video görüşmesi yapıyor gibi görünüyor. Görüntülü görüşmeler, TV’lerin radyolarıdır. Görüntülü aramalar, çağrılara duygu ekler. Dostumla görüntülü görüşme yaptıktan sonra arkadaşımın tüm gözlerine bakmam ve bunları daha pahalı hale getirmem. Birbirimize bakıyoruz, oda içinde bir şeyler gösteriyor (çoğunlukla) daha sonra çevrimiçi olarak göz atabiliyorlar, ben de aynısını yapacağım, böylece sohbet etmeye devam ediyoruz. Sesli sohbet için görüntüleri dahil etmeye yarar. Hiç kimse, konuştuğunuz birinin gözüne, tüm konuşmanın tamamının gözüne kesinlikle bakmanızı beklemez. Bu ürpertici olabilir.

Telefon görüşmeleri konuşmalar için harikadır, ancak video daha fazla duygu ve daha fazla his ekler ve aynı zamanda daha fazla görüntülü sohbet, konuştuğunuz kişiyi görmeye başladığınızda aldığınız ek duygudur. Birey bir arkadaş olduğunda, sakarlığa ihtiyaç yoktur, sadece daha az oturun ve konuşun. Fiziksel dünya ile olduğu gibi, her zaman sizin imajınızı umursamıyorlar ve siz de onların bakış açılarını önemsemiyorsunuz. Neden yaygara varsa o zaman?

Aramanın bir eş kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın, neden rahatsızlık duyduğunuzu, neden duyduğunuz kişiyi aramıyor olmalısınız? Bireyi görmek, onları fiziksel olarak fark ederseniz daha heyecanlı olmanıza neden olmalı.

Görüntülü sohbetler harika. İnsanların görsel olarak uyarıldığı kabul edilir ve görüntülü görüşmeler konuşmalara duyulan duyguları artırır, söz konusu kişiler gerçekten konuştuğunuz kişiyi kullanma duygusuna en yakın olanlardır. Görüntülü sohbetler düşünen kişiler, insan içgüdüsünün bir parçası değiller, televizyonda kimsenin evlerinde bilgisayar istemediğini düşündükleri ya da düşündüklerini düşünenler gibi konuşuyorlar.

Görüntülü görüşmeler, senkronize iletişimin çevrimiçi olarak evrimi olacaktır. Tüketicilerin eşzamansız iletişimi tercih ettiklerini belirten pek çok kişi var ama insanlar günümüzde birbirleriyle konuşmayı kesiyorlar. (Sizinle ilgili olarak da emin değilim, ancak cevap beklemekten nefret ediyorum) Eşzamansız iletişim, herhangi bir zamanda satışa sunulacak ve eşzamanlı iletişim ile birlikte olacak, ancak yakın gelecekte eşzamanlı iletişimi domine etmeye karar vereceğim.

Ayrıca ilk defa çok fazla konuşulmuyor. İlk tarihler genellikle gariptir, ilk çağrılar çok fazladır. İnsanlar birçok görüntülü sohbet uygulamasının alt bileşen video kalitesine sahip olduğunu veya görünüşte gecikme yaşandığını iddia ettiyse, bu son derece çekici bir argüman olabilir. Ancak görüntülü görüşmenin insan içgüdüsü olmadığını söylemek çok saçmadır çünkü insanlar daha önce insanların içgüdüsü olmadıklarını düşündüklerini sürekli olarak reddetmişlerdir.